Rumba

Rumba on Kuubast pärit tants, mis muutus populaarseks juba eelmise sajandi alguses.

Aja jooksul on rumba arenenud neegritantsust ja omandanud pisut iseloomu fokstrotiltki olles nii heaks näiteks Afro-Kuuba muusikast.

Ameerikas ja Euroopas võitis see tants inimeste südamed 1930ndatel aastatel. Siinkirjutaja arvates iseloolustab rumbat kõige rohkem väljend “armastuse tants”.

Rumbas peitub väga palju tundeid ja hästi tantsivad seda tantsu just need, kes oskavad rumba erootilis-romantilist feeling´ut edasi anda. Rumbat tantsides peaksid partnerid välja nägema kui armunud, see on armunute tants. Küllaltki rahulik ja aeglane, samas nii palju keha keeles edasiandev – selline ei ole ükski teine tants. Võistlustel tantsitakse kuuba rumbat, seltskonnatantsijad harrastavad aga tihti ruutrumba tantsimist. Need kaks on küll sammude skeemilt erinevad ja muusikassegi tantsitakse neid erinevalt, kuid põhiline alatoon – anda edasi tundeid – jääb ikka samaks.

Rumba tempo võistlustel on 27 takti minutis, kuid seegi tempo on aja jooksul langenud võimaldades edasi anda veelgi rohkem tundeid.

Rumbat tantsitakse järjestuses kolmandana.